czwartek, 16 kwietnia 2015

Wydanie hiszpańskie biografii polskiej poetki

Niecały miesiąc temu w Hiszpanii została wydana biografia Wisławy Szymborskiej! 

Bardzo się cieszymy z tego powodu, nigdy nie za wiele popularyzacji polskich autorów za granicą, tym bardziej takiego kalibru (Wisława Szymborska w 1996 roku otrzymała literacką nagrodę Nobla).

Tytuł książki to Trastos, recuerdos. Una biografía de Wisława Szymborska autorstwa Anny Bikont i Joanny Szczęsnej przetłumaczona przez Elżbietę Bortkiewicz i i Ester Quirós. Polski tytuł książki to Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej
Polscy czytelnicy mogą cieszyć się lekturą już od dawna - pierwsze wydanie biografii nastąpiło po otrzymaniu przez poetkę Nagrody Nobla, kolejne w 2012 roku i zostało uzupełnione o dalsze fakty z życia autorki aż do momentu jej śmierci.

Trastos, recuerdos. Una biografía de Wisława Szymborska, poeta polaca, poesía polaca, poezja polska, Wislawa Szymborska, polska noblistka, Pamiątkowe rupiecie, Biografia Wisławy Szymborskiej
Źródło zdjęcia: TU

Zanim pobiegniecie do księgarni, aby zakupić przynajmniej jeden egzemplarz, możecie przeczytać udostępniony bezpłatnie rozdział wydania hiszpańskiego TUTAJ.

Oczywiście czekamy na Wasze opinie dotyczące książki.

Jakie inne książki polskich pisarzy czy poetów zostały przetłumaczone na hiszpański i wydane w Hiszpanii? Może nasi czytelnicy zechcą się z nami podzielić swoimi znaleziskami z tutejszych księgarni? :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blog o tłumaczeniach © 2012 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka